Srpen 2010

Recept makrónky

17. srpna 2010 v 20:54 | Adina
Makrónky
Těsto:
110 g rozmletých mandlí (mandlový prášek jde prý sehnat v M&S)
200 g moučkového cukru
3 bílky
50 g krupicového cukru
1) Mandle se pořádně rozemelou, pokud možno na co nejhladší prášek, promísí se s moučkovým cukrem. Já jsem to celé do misky ještě prosila, což zabere dost času:)
2) V druhé misce se našlehají (ručním šlehačem) bílky, postupně se pomalu během šlehání přidává krupicový cukr. Celá hmota je hotová, když se miska obrátí vzhůru nohama a hmota se ani nehne.
3) Mandlová směs se pomalu přimíchává do bílkové hmoty. Nemělo by se promíchávat příliš. Na talířku ozkoušejte, zda se trocha těsta rozteče a netvoří se po nanesení špička. Pokud se rozteče, je vše dobře promícháno, pokud ne, tak ještě trochu promíchat.
4) Na pečící papír si předkreslete fixou kolečka (moje měly průměr tak 5 cm, ale je možné dělat třeba i menší), papír vložte na plech pomalovanou stranou dolu.
5) Hotovou směsí naplňte cukrářský sáček, já ho neměla, tak jsem ustříhla špičku igelitového a doprostřed předkresleného kolečka naneste větší kolečko těsta. Těsto by se mělo malinko roztéct, ale nemělo by přesahovat předkreslená kolečka. Až budete mít zaplněn celý plech, můžete ješte trochu "doretušovat" nepovedená kolečka.). Nebojte se trochu jim opravit tvar, mám ozkoušeno, že se tak nijak nepoškodí.
6) Takto předpřipravené makrónky (těsto mi vyšlo asi na jeden a půl plechu) nechte 1-2 hodiny uležet, to aby se těsto zatáhlo.
7) Poté se makrónky pečou asi 12-15 minut na 160 stupňů.
8) Po vychladnutí (!) se pomalu odloupnou z papíru (jde to dobře). A naplní krémem dle chuti.

zkouška

17. srpna 2010 v 20:53 | Adina |  •Blogmiss•
Ahoj, jenom zkouším funkčnost blogu. Návrat neplánuju.
adina.blog.cz